Vymetení Hradu

31.01.2023

Narážím samozřejmě na Tolkienovo Vymetení Kraje, ale myslím to přesně naopak. Téměř dvacet let chodím skoro den co den touhle cestou. Z Nového Města, kde bydlím, na Smíchov, kde je všechno ostatní. Dvacet let se z Palackého mostu dívám na to inferno. Konečně je pryč.

Jaké peklo? Nádherné sídlo českých králů obsazené dlouholetými proruskými kolaboranty, inženýry Klausem a Zemanem. Dvacet let odtud shlíželi maloměšťáci s nulovou příchylností k téhle zemi. Muži bez rozhledu, bez soudnosti, bez přátel, jen s přikrčenými přikyvovači. A oba se žlučovitým a drasticky zúženým nevzdělaneckým viděním světa. V neděli jsem si poprvé říkal, že se mi ten pohled líbí. Tak jsem si to vyfotil. 

Na tenhle úklid jsme si totiž nemohli přát nic lepšího než Petra Pavla. Člověka čestného, schopného, vzdělaného a prozápadního. Generál vyhrál naprosto drtivě. O milion hlasů. A to k urnám neschopný marketingový tým jeho protivníka dohnal ještě aspoň milion vyděšených a dezorientovaných babiček a dědečků, kteří nabyli kvůli nechutnému strašení dojmu, že generál po nástupu na Hrad okamžitě začne podepisovat tuny povolávacích rozkazů. Pro přátelé Ruska (to je ten stát, který páchá genocidu na tisících nevinných dětech, ženách i seniorech), je to americký jestřáb a zelená guma, což je úsměvné třeba když srovnáte jeho vynikající mezinárodní vzdělání s dosluhujícím okupantem Hradu, který má toliko bolševickou ekonomku.

Tyhle volby nebyly o střetu zkaženého města a malebným venkovem, jak se to kde kdo pokoušel líčit, Pavel vyhrál totiž naprosto všude. Na vsích, v maloměstech i velkoměstech. Tyhle volby byly o slušnosti, statečnosti a obraně naší západní civilizace, na které dotíralo lhaní, zákeřnost a menatlita lidí, kteří se vám nedokážou podívat do očí. To Petr Pavel dovede, navíc svou statečnost prokázal jako málokdo a nemám strach, že se teď nechá zastrašit. Začal skvěle.