Už jsou tu zas. Bojovníci proti migraci, ekologii a prohnilému Západu

03.06.2024
zdroj: wookieemedia
zdroj: wookieemedia

Národovecké, pseudovlastenecké, fašistické a též bolševické strany a straničky se už zase bijí v prsa, kdo z nich postaví větší plot, natáhne špičatější ostnáč, vykope hlubší zákop a obrní kostely proti přestavbě na mešity. Málokdo z nich ale řekne, kdo za migrací a krizí stojí a bude stát – klimatické změny, ruská propaganda a válka a nesnesitelné podmínky způsobené suchem. Tedy vše, co popírají.

Za příliv uprchlíků nemůže primárně nějací vítači či Evropská unie, ale především vždycky to, co se děje v místech, odkud masy uprchlíků proudí a budou proudit.

Proč nikdo z nich nemluví o tom, že Rusko brutální propagandou v řadě afrických zemí láká uprchlíky líčením Evropy jako nebeského ráje a snaží se jimi zaplavit náš kontinent?

Proč nikdo z nich nemluví o tom, že zástupy lidí vyhání z domovů agresivní ruská politika v mnoha muslimských zemích?

Proč nikdo z nich nemluví o tom, že největší teror dnes provozuje čistě fašistické Rusko? Jistěže například teror Hamásu je naprosto děsivý, ale právě zločiny ruských státních teroristů stály životy českých občanů na českém území. 

Proč nikdo z nich v zápalu boje za co největší zplodiny z výfuků a elektráren nemluví o tom, že ruský režim má za posledních pár let na svědomí půl milionu životů? Ukrajinských, ruských i českých.

Proč nikdo z nich nemluví o tom, že to je klimatická krize, kterou prostě osm miliard lidí v téhle podobě, způsobené z nemalé části námi samými, nemůže ustát?

Proč nikdo z nich nemluví o tom, že snahy jako Green Deal jsou přes řadu začátečnických chyb, lobistických snah a slepých uliček už bohužel jedinou cestou, jak s tím něco dělat?

Proč nikdo z nich nemluví o tom, že vedro zabije každoročně desítky tisíc lidí?

Protože nad racionálním přístupem ke světu vítězí demagogie, hloupost, propaganda a ideologie. Nikoliv zelená, protože ekologický přístupu ke světu je zcela racionální a tedy - kromě extrémních projevů – logicky neideologický, nýbrž rudohnědá, opřená o půlstoletí indoktrinace a hrbení se před totalitními režimy.

A stejně jako je dnes jediná skutečná ideologie ta rudohnědá, jediný skutečně nebezpečný aktivismus je ten proruský. A ten začíná vždycky slovy: Putina nemusím, ale… a už jede proud nenávisti k Evropě, západní civilizaci, přírodě, svobodomyslnosti a čemukoliv odlišnému. Přesně v duchu myšlenek hlavního světového teroristy, kterého hrbaté duše údajně tak nemusí.

Připadá mi proto nezodpovědné a poněkud zbabělé, že se mnozí, kteří vycítili, že by se za rok a půl mohli dostat k moci, chytají jednotlivých výronů rudohnědé ideologie světa, který u nás přitom zastupuje maximálně čtvrtinu obyvatel. 

To není moc, problém je, když se jim podaří strhnout dalších váhavých třicet čtyřicet procent. Pak se stane to, co si asi vybaví řada z nás, když se řekne Hvězdné války. Senát odhlasuje konec republiky a zrození impéria. "Tak takhle umírá demokracie. Za bouřlivého potlesku," prohlásí senátorka Padmé Amidala. 

Bohužel se to stalo už mnohokrát a nešlo o sci-fi.

Zbabělost, krátkozrakost a bezohlednost tu byly znát za okupace, za bolševika a bohužel se neztratily ani dnes. Bezohlední lidé nechápou a nenávidí svobodu, protože nevědí, co si s ní počít. Svoboda totiž znamená odpovědnost. Za sebe, za ostatní, za budoucí podobu téhle planety.

Takhle jednoduché to je.