Nejúčinnější slovo kremelské propagandy? Rusofobie

10.04.2022

Tohle slovo vůbec není nové. Ruská propaganda ho používá třicet let. První ho začal v 80. letech šířit matematik a antisemita Igor Šafarevič. Psal o malém národě, nenávidícím ten úžasný obří ruský. A tím malým národem nebyl nikdo jiný než Židé. Termínem rusofobové tituloval židovské umělce a intelektuály, kteří prý ve svých dílech šíří nenávist k Rusku. A stoupenci nenávistné a krajně nebezpečné ruské imperiální politiky se toho brzy chopili.

Takže pokud tu někdo používá termín rusofobie i po začátku ruského vraždění a znásilňování ukrajinských dětí, žen a uprchlíků, není buď ve své kůži, anebo velice dobře ví, co dělá a komu slouží. Ruská popaganda nálepkuje nejrůznějšími a často nejodpornějšími přízvisky všechny, kdo se nahlas postaví na stranu demokracie, Západu, Ukrajiny či Česka. A tak se je i zdejší kremrole (kterých je tu v nepoměru k jejich škodlivosti jen pár procent) snaží všemožně pošpinit, shodit, ocejchovat, znevěrohodnit. Většinou přesně tím, co sami ruští vojáci (a nejen vojáci) i zdejší ruští švábi skutečně provádějí - od nenávisti přes prasečiny až po hlásání neonacismu.

A rusofobie se hodí víc než cokoliv jiného. Rusové přece nic, to jen a jen Putin na svém válečném medvědovi dělá všechny ty ošklivé věci. Dobře dobře, trochu se v Rusku nenávidí Evropa a Západ, trochu se likviduje opozice, trošku se vraždí tisíce ukrajinských civilistů, ale podívejte se na mnohem větší zrůdnosti: tu si někdo dovolí podotknout, že ruskou invazi podporuje drtivá většina Rusů a tu někdo popíše výlohu protiruskými hesly! To je teprve zolčin. A kdo to neuzná, je taky rusofob. Stejně jako ten, kdo si jen zmíní, že v roce 1939 uzavřel báťuška Stalin (dnes v Rusku převelice oblíbený) pakt s Hitlerem, aby mohli vraždit Poláky a další Evropany. A tak dále.

Kdo se chce trochu vzdělat, nechť si pustí rozhovor s naším největším znalcem ruské kultury a náboženství profesorem Martinem C. Putnou. Je z něho bohužel nad slunce jasné, že s Putinem ohrožení západní civilizace neskončí, aspoň dokud Rusové nebudou reflektovat svou temnou minulost. A přítomnost. Mimochodem víte, co znamená novodobý hákenkrajc "Z"? Západ.

https://denikn.cz/842524/studio-n-zadny-stat-neni-tak-nacisticky-jako-rusko-rika-martin-c-putna/