Muži prý milují zrakem, zatímco ženy sluchem. Platí i pro pozoruhodné podcasty a kokoty.

21.11.2021

Když člověk vyřadí ze života televizi (kromě zimního Netflixu), zbude mu Vltava a Rádio 1 čili jedna stanice na chalupu na Vysočině a druhá domů do Prahy. A pak občas audioknihy, Felix Holzmann a podcasty. Dělat podcast není zas tak obtížný, pokud je člověk vtipný, chytrý, pohotový a připravený. Jenže u nás to nějak drhne, takže jich deset, natož tucet dohromady nedám a ještě si vypomůžu jedním cizozemským, Andrej by řekl cizáckým. A to mám z tuzemska naposlouchané snad všechno, leč marně.

Kecy a politika

Naprostá špička nejen mezi zdejšími politickými podcasty, ale i podcasty vůbec. Petros Michopulos má kulrvoucí hlášky a považuje politiky přesně za to, co jsou. Nebojí se to říct leckdy vtipně & brutálně a má to všechno skvěle zdůvodněný. Uřvaný, dokonale herecky podaný a velice, velice chytrý.

Absolutely Mental

Brutal britský humor absolutní trapnosti Rickyho Gervaise... a ostatních. Protože kde je Ricky Gervais, jsou už jen ostatní. V tomto případě jde o neurovědu.

Mikrovlnky

Nejhumornější zprávičky, že jo. Poetika policejních svodek a básnivých policejních mluvčích nemá chybu. Kdo poslouchal Čokovoko, pochopí hned.

Kokoti na neděli

Je to sice stream, ale neskutečně vtipná a bez pochyby nejtalentovanější česká herečka Tereza Dočkalová je geniální, i když ji jenom poslouchám.

Liberatura

Ta mě sem tam přivede k žánrům a slujím, o kterých bych jinak asi nic moc nevěděl.