Když lovíš v hnědorudém bahně kolaborace. Skála, Foldyna, Vrabel a další vyznavači „míru“.

26.01.2023

Žádný z obyvatel této země mi není odpornější než neostalinistický proruský kolaborant a extremista Josef Skála, který si u nás na Vinohradech léčí komplexy a přetlak nenávisti tím, že neurvale vráží do lidí a chová se přesně tak, jak by se dalo čekat od někoho, kdo vypouští z úst zrůdnosti, které hlásaly ty nejodpornější totalitní režimy. Je ostatně souzen za popírání genocidy.

Pro mě jakožto obyvatele České republiky je neuvěřitelné, že se s ním některý demokratický politik zaplétá. Zvlášť v kontextu politického zneužívání války na Ukrajině, kde umírají desetitisíce nevinných civilistů, a na bezprecentní strašení, které cílí na lidi naivní, prosté a/nebo zpracované prokremelsou propagandou, která hlásá velice podobné teze.

Na sociálních sítích totiž jede kanonáda lepkavého přívalu dezinformačního hnusu už několik týdnů. Údajně vlastenečtí strejcové, ve skutečnosti proruští kolaboranti, tu pomocí pivních mouder hlásají příchod nové totality. Jistěže může přijít, ale z jejich milovaného Ruska. A o příchodu totality mluví právě ti, kteří totalitu vzývají, v čele se Skálou. V tomhle kontextu už není problém v přímém přenosu opakovaně říct, že nepomůžeme Polsku, kdyby ho napadl nepřítel, tedy Rusko. Polsku, které si v ne tak dávné době rozparcelovalo Hitlerovo Německo a Stalinův Sovětský svaz. Neuvěřitelné, ale pravdivé.

Sám Skála rovnou popírá Katyňský masakr, kde sovětská NKVD povraždila roku 1940 22 tisíc polských zajatců. Slyšíte dobře, zmasakrovali dvaadvacet tisíc lidí. Popírače Skálu čeká soud a hrozí mu až tři roky vězení. Bohatý podnikatel Skála chce vystoupit z NATO. Přítel Kremlu Skála se chce přimknout s Rusku. Kšeftař Skála handluje podporu bolševiků jednoho z kandidátů, který vyjednával i s Foldynou, přítelem Ruska, které rozpoutalo nejodpornější válku 21. století. Jako českého občana, historika propagandy i novináře mě to děsí.

Pokud nevyhraje normální, statečný a pravdomluvný politik, který se nemá problém druhému podívat do očí a nepodlézá pseudovlastencům podlézajícím teroristickému Rusku, je tahle země na cestě k dalšímu Mnichovu.